Puchar Polski w Kraśniku 2023

Pierwszy Puchar Polski w sezonie to początek walki o kwalifikację do Mistrzostw Polski. UKS KOLARZ Nadarzyn w Kraśniku zaprezentował się w solidnym składzie 16 zawodników. Dwa dni ścigania dały mocno w kość naszym zawodnikom.

Jazda na czas

Rywalizację w Pucharze Polski rozpoczęła standardowo sobotnia indywidualna jazda na czas. W potocznie zwanej czasówce udział brali:

• juniorzy młodsi: Jacek, Wiktor, Krzyś
  • młodzicy: Tadek, Mikołaj, Julian
  • młodziczka: Marysia

Jako pierwsi na trasę ruszyli młodsi zawodnicy. Pięciokilometrową kretą trasę najszybciej wśród naszych zawodników pokonał Mikołaj plasując się na 16. miejscu. Tadek i Julek zajęli odpowiednio 24. i 25. lokatę.

Tuż po zakończeniu rywalizacji chłopców, na trasę ruszyły młodziczki. Marysia rywalizację ukończyła na dobry 8. miejscu.

Juniorzy młodsi do pokonania mieli trasę 10 km. Pierwszy z rynku w Urzędowie ruszył Jacek, za nim Krzyś i Wiktor. Najlepszy czas wykręcił Krzyś i ukończył rywalizację na 23. miejscu. Jacek uzyskał 39. czas a Wiktor borykający się z problemami technicznymi 50.

Start wspólny

Wyścig ze startu wspólnego został przygotowany na krętej trasie ze startem na rynku w Urzędowie. Do pokonania zawodnicy mieli odpowiednio 3 rundy (88km) juniorzy młodsi, 2 rundy (62km) młodzicy, 1 runda (34 km) młodziczki.

Do startu zgłoszonych zostało 16 kolarzy z Nadarzyna. Jako pierwsi na trasę ruszyli juniorzy młodsi. Przez pierwsze 1,5 rundy spokojnie pokonali trasę całą grupą. W połowie drugie kółka, peleton zaczął pracować mocniej. Niestety w zamieszaniu Krzyś i Wiktor zostali na końcu grupy i odpali ze słabszymi zawodnikami. Do peletonu starał się jeszcze dołączyć Antek ale ostatecznie metę pokonał ze stratą.

W głównej grupie do końcówki 3 okrążenia utrzymał się Jacek, który metę przekroczył na 38. pozycji, tuż za peletonem.

Wyścig młodzik na długim dystansie – niezwykłym dla tej kategorii – przebiegał pod znakiem kraks. W jednej z nich kontakt z czołówką stracił Szymon, inna skutecznie przeszkodziła w finishu Mikołaja i Julka. Najwyżej sklasyfikowany ukończył Tadek (12.) Tuż za nim wjechał Julek (13.)

W najkrótszym wyścigu udział wzięli: Marysia, Zosia, Julka, Nadia, Kostek i Kajtek. Tuż po starcie z wyścigu zostali wycofani Kajtek i Zosia, biorący udział w dużej kraksie.

Wśród żaków 10 lokatę zajął Kostek. W młodziczkach najwyżej uplasowała się Marysia (7 msc.) a w żaczkach Nadia (6 msc.)