XX MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „SZLAKAMI JURY”

XX MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „SZLAKAMI JURY”

Od piątku 12.05 maja trójka naszych kolarzy ścigała się w MIĘDZYNARODOWYM WYŚCIG KOLARSKI „SZLAKAMI JURY”. Etapówka składająca się z 4 części: prolog, jazda na czas, 2 etapy ze startu wspólnego była szansą do zmierzenia się z czołówką zawodników z tej części Europy. Na liście startowej pojawiły się reprezentacje takich krajów jak Litwy i Estonii, jak również kluby z Niemiec i Czech. A wraz z nimi najlepsi kolarze z całej Polski.

Prolog

Zmagania w wyścigu poprzedził prolog – krótka czasówka (ok. 3 km) po krętej ścieżce rowerowej . Na tym niedużym dystansie organizator przygotował kilka stromych podjazdów i ostrych zjazdów.

Do startu z Nadarzyna ustawiło się 3 zawodników: Krzyś – junior młodszy, Julek i Szymon – młodziki. Najlepszy rezultat wśród naszych zawodników uzyskał Julek, wśród młodzików będąc 39. Krzyś zajął 40. a Szymon 46. miejsce.

I etap – jazda na czas

W sobotni poranek, po krótkim prologu, organizatorzy przygotowali kolejny etap z indywidualną rywalizacją z czasem. 8400m i 180m w górę to znak że będzie ciężko.

Czasówka była etapem dla juniorów i juniorów młodszych więc poranny start dotyczył tylko Krzysia. I według przewidywań, był to jego najlepszy etap. Trudna trasa okazała się dla niego plusem i rywalizację ukończył na 24. miejscu, awansując na 31. w klasyfikacji generalnej.

II etap – wyścig ze startu wspólnego

Sobotnie popołudnie to wyścig ze startu wspólnego na 13 kilometrowej rundzie wokoło Włodowic. Na każdej rundzie przewidziane dla zawodników zostały dwa podjazdy, w tym jeden kończący się ok 500 m przed metą. Młodziki rundę pokonywały rundę raz, juniorzy młodsi 3x.

Pierwsi na starcie ustawili się juniorzy młodsi. Ponad 100 osobowy peleton od drugiej rundy mocno przyśpieszył. Nasz jedyny zawodnik w stawce zamieszał się w kraksę i przez następnych kilkanaście kilometrów mocno gonił czołówkę. Ostatecznie do mety dojechał w połowie stawki ze stratą 25s.

W wyścigu młodzików, ze względu na dystans, rywalizacja rozpoczęła się już po starcie. Mocno poszarpany peleton dojeżdżał do mety w kilkuosobowych grupkach. Nasi dwaj młodzicy utracili kontakt z czołówką chwilę po starcie i na mecie zameldowali się ze stratą 3,5 min – Julek i 5,5 min Szymon.

III etap – 1000 m w górę, 78 km

Ostatni niedzielny etap rozegrany został ze startem i metą w Niegowej. Częściowo znana z czasówki, 26 km runda była dużym wyzwaniem dla kolarzy. Tytułowe 78 km czyli 3 rundy zostały przygotowane dla juniorów młodszych. Młodziki znów mieli 1 rundę.

Klasyfikacja generalna była już na starcie dość mocno poukładana dlatego liderzy woleli dowieść peleton do mety. W wyścigu juniora, choć w przerzedzonej grupie ale finisz rozegrał się z grupy. Krzyś ukończył etap jako 43.

Wśród młodzików również do Niegowej po 26 km dotarł peleton. Ok. 1,5 min za nim na metę wjechał Julek a Szymon dotarł z większą stratą.

Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej juniorów młodszych Krzyś uplasował się na 35., Julian 39. a Szymon 44. miejscu. Dla każdego z nich był to trudny wyścig w którym mogli wzbogacić swoje umiejętności w walce z najlepszymi.

Galeria

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne