X Jubileuwszowy Memoriał Eryka Stolarza i I Memoriał Krzysztofa Sadowskiego

X Jubileuwszowy Memoriał Eryka Stolarza i I Memoriał Krzysztofa Sadowskiego

Powoli staje się tradycją, że nasi kolorze sezon rozpoczynają w wyścigu w Grodzisku Mazowieckim. Przyjemna i prosta technicznie runda to dobry sprawdzian przygotowania zimowego. Zwłaszcza że pogoda nas tym razem nie rozpieszczała.

Dla zawodników przygotowano względnie krótkie dystanse: młodzik, żak i żaczka 24,1 km a junior młodszy 45,2 km. Dodatkowo w każdym z wyścigów frekwencja dopisała aż za bardzo (w krótszym wyścigu peleton liczył ponad 140 osób). Lekki deszcz i temperatura 4 stopni Celsjusza powodowała że ściganie było dla najtwardszych.

Do sporej frekwencji przyczynili się również kolarze z UKS KOLARZ Nadarzyn. Łącznie w niedzielę na starcie stanęło aż 17 zawodników z naszego klubu co jest rekordowym startem.

Najlepiej zaprezentował się Mikołaj, zajmując 2 msc. w kategorii młodzik. Jego koledzy Szymon i Tadek zajeli odpowiednio: 13. i 36 msc. Dobry start zaliczyły również nasze młodziczki: Zosia 6 msc., Julia 17 msc. O pechu może mówić Marysia, która pomyliła się i zrobiła 3 z dwóch wymaganych rund.

Na dystansie 24 km rywalizowali również żaki i żaczki: Kajtek (5 msc.), Kostek (7 msc.), Stach (11 msc.) i Nadia (7 msc.).

Liczna reprezentacja juniorów młodszych z powodu wywrotki na pierwszej rundzie, już na początku wyścigu straciła kontakt z czołówką. Zamieszanie i duże tempo rywali, a także brak chęci współpracy pozostałych, spowodowały, że nikt z nich nie dogonił głównej grupy. Najlepiej sklasyfikowanym zawodnikiem został Jacek (18 msc.). Niedaleko za nim dojechał Krzyś (21 msc.) i Wiktor (29 msc.). Większą stratę zaliczyli Antek i Kastus. Dla większości był to start w zupełnie nowej kategorii a co za tym idzie, nowe nieznane wyzwania.

Gratulacje dla wszystkich którzy ukończyli wyścig. Start w tych warunkach pogodowych to już spore osiągnięcie.

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne