Torowe Puchary Polski i pierwsze maratony MTB w 2023

Torowe Puchary Polski i pierwsze maratony MTB w 2023

Choć mamy dopiero marzec, to sezon na kolarskie starty już ruszył. Jak co roku, pierwsze starty to te na torze i w PolandBike Maraton MTB. Pruszkowski welodrom umożliwia komfortowy start w torowym pucharze polski a na maraton MTB nie ma złej pogody.

Dwa Puchary Polski różnych kategorii.

Pod koniec lutego sezon startowy otworzyliśmy startem w zawodach przygotowanych dla juniorów i elity. Puchar Polski rozgrywany w formule OPEN dla kobiet, to nie tylko ogromne wyzwanie dla młodych zawodników ale również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi w Polsce.

Do walki w olimpijskich konkurencjach sprinterskich stanęła Jagoda. Drugi start w życiu na imprezie tej rangi, w nowej kategorii wiekowej nieco wpłynął na jej rezultat nie przeszła przez pierwszą rundę sprintu – trafiając na późniejszą triumfatorkę rywalizacji. Keirin zakończyła po repasażach. Zdobyła cenne doświadczenie i umiejętności. Wyniki.

W pierwszy weekend marca, do rywalizacji na deskach pruszkowskiego toru ruszyli juniorzy i juniorki młodsze. W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski juniorów młodszych wystartowało ok. 70 zawodników i około 50 zawodniczek, w tym Krzyś, Wiktor i Jacek. Sobotnie starty rozpoczęli od kwalifikacji, które bezpośrednio wpływały na ciąg dalszej ich rywalizacji.

Po rundzie kwalifikacji omnium, każdy z nich znalazł się w innej grupie: Krzyś rywalizował w głównej stawce (omnium A), Wiktor w drugiej grupie (omnium B) a Jacek, po wywrotce w wyścigu trafił do trzeciej grupy (omnium C). Ze względu na liczne otarcia, nie kontynuował rywalizacji w omnium.

W głównej grupie rywalizacja była bardzo dynamiczna a możliwość pokazania się zwykle mieli ci bardziej doświadczenia zawodnicy. Wyraźnie zaznaczała się różnica między pierwszo a drugorocznymi juniorami młodszymi czego rezultatem było 21. miejsce Krzysia. Omnium B to walka o 25. miejsce w stawce. Wiktor dzięki aktywnej postawie ukończył rywalizację na 6. miejscu w swojej grupie (31. ogółem), choć po 3 konkurencjach był 3. Sobotnie starty to również sprinty. Tu świetne przygotowanie pokazał Krzyś zajmując 11. miejsce w eliminacjach i oddając z głównej drabinki po biegu z Jakubem, bratem utytułowanego Mateusza Rudyka. Wyniki.

5.03 – pierwsze równoległe starty w 2023 roku: PP w Pruszkowie i Zimowy Poland Bike Maraton.

Niedzielne starty na torze to klasycznie 2km ze startu zatrzymanego i keirin. Debiut w torowym wyścigu na czas Wiktor i Krzyś raczej potraktują jako doświadczenie kończąc rywalizację mocno w drugiej połowie stawki. Do wyścigu za motorem załapał się Krzyś. Po dzielnej walce w pierwszej rundzie i repasażach podzielił los swojej koleżanki Jagody.

Równolegle do startów Krzysia i Wiktora, na podwarszawskim maratonie MTB startowała mocna ekipa młodszych zawodników UKS KOLARZ Nadarzyn. Na starcie zimowego PolandBike Maraton w Otwocku ustawili się: Antek, Jacek, Tadek, Michał, Stasiek i Maja. W mroźnych warunkach mieli do pokonania 8 km trasy.

Wyniki:

 • Stasiek – 1 msc. w kategorii C3
 • Michał – 2 msc. w kategorii C2
 • Tadek – 3 msc. w kategorii C4
 • Maja – 4 msc. w kategorii D1
 • Antek – 2 msc. w kategorii MJ
 • Jacek – po urwaniu przerzutki wrócił na pieszo do mety 😉

W rywalizacji udział brał także ojciec Antka, Przemek który zajął 6 miejsce w kategorii M5

Zimowy PolandBike Maraton Marki

Druga edycja zimowych startów naszych kolarzy odbyła się w Markach. Dla młodszych zawodników to świetny sposób na przygotowanie do startów w sezonie szosowym i dobry trening techniczny w ciężkich warunkach. Zwłaszcza że pogoda tym razem przygotowała błoto na trasie.

Do starty z UKS KOLARZ Nadarzyn ustawili się: Antek, Tadek, Julek, Zosia, Michał, Stasiek i Maja.

Na wymagającej trasie bardzo dobrze spisali się wszyscy nasi zawodnicy. Szczegółowe wyniki:

 • Zosia – 1 msc. kat. D4
 • Stasiek – 1 msc. kat C3
 • Tadek – 3 msc. kat. C4
 • Antek – 3 msc. kat MJ
 • Michał – 4 msc. kat. C2
 • Julek – 4 msc. kat. C4
 • Maja – 4 msc. kat D1

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne