4x podium na Pucharze Polski w Zamościu

4x podium na Pucharze Polski w Zamościu

W drugi weekend maja, silna reprezentacja UKS KOLARZ Nadarzyn brała w udział w Pucharze Polski w Zamościu. Była to trzecia edycja z kalendarza PZKol. Na technicznej jeździe na czas i wymagającym wyścigu ze startu wspólnego świetnie poradzili sobie kolarze z Nadarzyna. Można by wnioskować paradoksalnie, że im trudniej, tym łatwiej dla nich.

Jazda indywidualna na czas

Kręta trasa zakończona lekkim wzniesiem przed metą to nie jest standardowy opis jazdy indywidualnej na czas. Na 3 edycji Pucharu Polski rozgrywanej w Zamościu kolarze musieli zachować spokój i wykazać się swoimi pełnymi umiejętnościami.

Na wymagającej trasie zawodnicy do pokonania mieli odpowiednio 5 km dla młodzika i 10 km dla juniora i juniorki młodszej. W klasyfikacji juniorów młodszych, UKS KOLARZ Nadarzyn wystawiło Jacka i Antka. Przy idealnej pogodzie, najlepiej z UKS’iaków poradziła sobie Zosia Jakubowska zajmując 3 miejsce w rywalizacji juniorek młodszych. Niedaleko za nią dotarła Pola na 5 miejscu. Wśród młodzików mocno 5 km pokonał Krzyś kończąc na 6 miejscu w stawce. Wyniki

Wyniki

 • Zosia Jakubowska: 3/26
 • Pola Błońska: 5/26
 • Krzyś Paziewski: 6/33
 • Jagoda 23/26
 • Kastus 25/33
 • Szymon 28/33
 • Jacek 48/59
 • Antek 47/59

Start wspólny

Trasa

Wyścig dla wszystkich kategorii wiekowych rozgrywany był na ok 20 km rundzie. Do rundy prowadził ok 6 kilometrowy dojazd – trasa jazdy indywidualnej na czas z dnia poprzedniego. Na każdej rundzie przed kolarzami do pokonania były 3 podjazdy różniące się stromizną i długością. Pierwszy zaraz po wjeździe na rundę był długi wprowadzał dużą selekcję. Za nim krótki, prosty zjazd i skręt na lokalne Paryż-Roubaix. Ok. 2 km odcinek kostki brukowej z krótkim podjazdem i grupa przed połową rundy była bardzo rozciągnięta. W dalszej części kolarze trafiali na podjazd dnia. Ścianka z nachyleniem miejscami 14% to wyzwanie nawet dla najlepszych zawodników. Świetne miejsce do zaatakowania o ile ma się jeszcze siły.

Wyścigi

W niedzielny poranek, do swoich starszych kolegów i koleżanek dołączyła grupa żaków. Silny skład 4 chłopców i Zosi ładnie prezentował się w grupie.

Na starcie pierwsi pojawili się juniorzy młodsi. Antek i Jacek mieli do pokonania 72 km (3 rundy). 5 minut po nich ruszali młodzicy i juniorki młodsze (2 rundy) a za nimi żaki (jedna runda).

Selektywna trasa i strome podjazdy skutkowały podobnym scenariuszem w każdym wyścigu. Z każdym kolejnym podjazdem grupy zmniejszały przynajmniej o połowę by kreskę pokonywać w małych, kilkuosobowych grupettach.

Trudne trasa i dobra pogoda okazały się na plus dla większości na zawodników z UKS KOLARZ NADARZYN.

W rywalizacji juniorów młodszych pecha miał Antek. Na pierwszym podjeździe uczestniczył w dużej kraksie przez co złapał dystans do grupy zasadniczej. Jacek dzielnie walczył przez dwie rundy i ostatecznie przez metę przejechał nieco wcześniej niż czołówka.

W drugim wyścigu sytuację kontrolowali zawodnicy UKS KOLARZ Nadarzyn. Zosia i Krzyś dobrze pilnowali swoich pozycji i nie dali się zgubić na podjazdach. Pola, po świetnej czasówce odczuwała zmęczenie i została chwilę za peletonem. Młodzi zawodnicy: Jagoda i Szymon również dzielnie walczyli o przetrwanie w swoich grupettach i osiągnęli możliwie najlepsze rezultaty.

Trzeci wyścig żaka już na pierwszym podjeździe stał się prawie jazdą indywidualną. Zawodnicy najmłodszej kategorii różnią się znacznie przygotowaniem dlatego wielu z nich pozostało za peletonem za nim wyścig zaczął się na dobre. Rękawicę w pierwszych grupach (tak, było ich kilka niewielkich) podnieśli Tadek, Mikołaj i Zosia. Szymon z Staśkiem również dzielnie walczyli z górkami jakich na Mazowszu nie znajdą.

Wyniki

3x podium

Zosia Prugar

Krzyś Paziewski

Zosia Jakubowska

Na mecie jako pierwsza zameldowała się Zosia Prugar. Po przejechaniu 32 km i finuszu z niewielkiej grupy zakończyła rywalizację żaczek na świetnym 2 miejscu. To już jej 3 podium w tym roku w tym drugie na Pucharze Polski. Niedługo po niej dotarł Mikołaj i Tadek. Wyścig ukończyli również Szymon i Stasiek.

 • Zosia Prugar: 2/13
 • Mikołaj: 6/15
 • Tadek: 7/15
 • Stasiek: 12/15
 • Szymon: 13/15

Po przejechaniu dwóch okrążeń i 52 kilometrów na metę wjechał drugi wyścig. W połowie drugiej rundy, przed głównym peletonem utworzyła się 4-osobowa ucieczka w którą załapał się Krzyś. Dzięki dobrej współpracy chłopaki walkę o zwycięstwo rozstrzygnęli między sobą. Krzyś zajął 3 miejsce. Za ucieczką metę przekroczył ok. 20 osobowy peleton a w nim 8 juniorek młodszych. Dzięki dobremu ustawieniu przy walce z grupy Zosi Jakubowskiej udało się wywalczyć trzecią lokatę. Kastus, Pola, Jagoda i Szymon przez metę dojechali w następnych grupach kończąc wyścig ze stratą czasową.

 • Krzyś: 3/39
 • Zosia Jakubowska: 3/25
 • Kastus: 24/39
 • Jagoda: 20/25
 • Szymon: 26/39

W najdłuższym dla nas wyścigu plany na czołowe lokaty ustąpiły w niedzielę walce o przetrwanie. Antek po wywrotce i dużej stracie do peletonu wycofał się z wyścigu. Jacek został doścignięty przez bardzo szybką ucieczkę młodzika i zjechał na metę po dwóch rundach. Chłopaki dali z siebie wszystko ale dziś jeszcze nieco zabrakło. Brawo za walkę.

 • Jacek: 49/66
 • Antek: DNF

Podsumowanie

Weekend był dla nas wszystkich ciężki i bardzo udany. To był pierwszy puchar polski z 4 medalami dla UKS KOLARZ Nadarzyn. Wszyscy zawodnicy spisali się na 6. (w szkolnej skali). Ogromnym wsparciem wykazali się również trener Piotr i trenerka Bogusia, przygotowujący zawodników przed startem a także rodzice-kibice którzy zorganizowali min. bufet na trasie, zabezpieczyli wyścig i dbali o fotorelację z imprezy. To miedzy innymi dzięki wam mamy taką ładną galerię.

Udowodniliśmy, że cały Klub: od zawodników do rodziców i trenerów stanowi zgraną drużynę która może zwyciężać. Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników. A od wtorku wracamy na ziemię z ciężkimi treningami.

Galeria: Indywidualna jazda na czas w

Galeria: start wspólny

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne