Pięć startów w jeden weekend – aktywny początek wakacji

Pięć startów w jeden weekend – aktywny początek wakacji

Puchar Polski, Mały Wyścig Pokoju, Velo City Berlin, Legia MTB Maraton i 1 Wyścig Szosowy o Puchar Firmy Inter Cars- kolarze z Nadarzyna rozjechali się po całym świecie by startować w zawodach na szosach i MTB.

Puchar Polski w Jaworzynie Śląskiej

Do ostatniej rundy eliminacji Mistrzostw Polski juniorów młodszych stanęli Krzysiek, Wiktor, Jacek, Szymon i Kajtek. W pierwszym dniu rozegrana została jazda na czas, w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

Jazda na czas

Na nietypowej trasie z dwoma nawrotami juniorzy młodsi mieli do przejechania 13 km a młodzicy i żacy 7 km. Z pewnym opóźnieniem jako pierwszy z UKS na starcie stanął Wiktor. Chwilę później ruszył Jacek, a gdy Ci już skończyli, do startu szykował się Krzyś. Wśród naszych juniorów młodszych najlepiej pokazał się Krzysiek, kończąc rywalizację na zaskakującym 4. miejscu.

Po 15 do startu ruszyli młodzicy. Szymon trasę pokonał z 10 czasem a w żakach Kajtek na mecie meldował się z 7. rezultatem.

Wyścig ze startu wspólnego

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od startu juniorów młodszych. W stawce 67 kolarzy znów było trzech reprezentantów Nadarzyna. Deszcze po trasie wyścigu mieszał w rywalizacji a jego ofiarą padł Wiktor, wywracając się na 2 kółku. Do mety dotarł z wyraźną stratą. Krzyś i Jacek kreskę przekroczyli z pierwszą grupą odpowiednio na 35. i 52. miejscu.

Po wyścigu starszych kategorii, na trasę koło Jaworzyny Śląskiej ruszyli młodzicy i żacy. Z peletonu młodzików na pierwszej rundzie, przez błąd techniczny odpadł Szymon. Straty nie zdążył odrobić.

Kajtek świetnie walczył w odjeździe-pierwszej grupie wyścigu żaków i po długim finishu zakończył start na dobrej 5. pozycji.

Mały Wyścig Pokoju

I etap MWP

Czasówka w Jaworzynie Śląskiej to nie jedyny tego typu wyścig, w którym brali udział nasi zawodnicy w sobotę. W trakcie 64. Małego Wyścigu Pokoju Mikołaj, Julia i Nadia mieli do pokonania 5km jazdy indywidulanej jako I etap wyścigu.

W porannej rywalizacji z czasem Mikołaj zajął 8. miejsce, Julia 14. a Nadia 7.

II etap MWP

Popołudniowa rywalizacja w Małym wyścigu Pokoju odbywała się w klasycznym peletonie. Młodzicy do pokonania mieli 36 km a żakinie i młodziczki 20 km. Na mecie Julka zameldowała się na 9 msc., Nadia 8 a Mikołaj 12.

W klasyfikacji końcowej: Julia 9. Nadia i Mikołaj 8.

Velo City Berlin

W ramach odwiedzi stolicy Niemiec, Stasiek i Antek wraz z ojcem Przemkiem brali udział w dużej imprezie rowerowo-kolarskiej. Velo City Berlin wraz z Tour de Berlin zgromadził kilka tysięcy uczestników.

W tym ogromnym peletonie dobrze odnalazł się Stasiek zajmując 1 miejsce w swojej kategorii. Antek po wywrotce musiał się wycofać z rywalizacji – uszkodził rower i nie nadawał się on do dalszej jazdy.

Legia MTB Maraton

Solidne emocje na rowerach MTB zapewnił również Michał. W ramach rozgrywanego w Iłowie Legia MTB Maratonu, Michał zwyciężył w swojej kategorii.

Michał ma w tym roku bardzo udany sezon, stając na podium większości zawodów MTB i szosowych w których brał udział.

1 Wyścig Szosowy o Puchar Firmy Inter Cars

Niedzielne starty to również wyścig naszej juniorki Jagody i juniora młodszego Kastusa. Spokojna runda w Czosnowie była polem walki w Wyścigu o Puchar Firmy Inter Cars. Po kraksie na trasie, nasi zawodnicy spokojnie dotarli na metę, lekko za peletonem 😉

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne