Torowe Mistrzostwa Polski 2021 – świetny występ Zosi w eliminacyjnym

Torowe Mistrzostwa Polski 2021 – świetny występ Zosi w eliminacyjnym

Wczesna jesień to czas w którym z jednej strony sezon się kończy, a z drugiej rozkręca się jego druga cześć. Dla naszych zawodniczek i zawodników jest to aktywna i ważna część roku – sprawdzian przepracowania wakacji i obozu.

Na połowę września zaplanowany był start w Mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Będące uzupełnieniem Ogólnopolskiej Młodzieży zawody umożliwiały zdobycie biało-czerwonego trykotu i pokazanie się w gronie najlepszych juniorek młodszych w kraju. Była to również okazja do debiutu UKS KOLARZ Nadarzyn na pruszkowski welodromie.

W piątek i sobotę na startach pojawiły się łącznie 3 zawodniczki z naszego Klubu. Ze względów zdrowotnych szybko z rywalizacji odpadła Pola. Honoru broniły Zosia Jakubowska i Beata Chlebowska.

Pierwszy dzień naszych startów a drugi dzień mistrzostw to:

  • Wyścig punktowy: Zosia 17 miejsce, Beata i Pola pozostała w kwalifikacjach
  • Scracht (wyścig na kreskę): Zosia i Beata pozostały w kwalifikacjach

Drugi dzień:

  • 500m ze startu zatrzymanego: Zosia 16 miejsce, Beata 25 miejsce
  • Wyścig eliminacyjny: Zosia 6 miejsce, Beata pozostała w kwalifikacjach.

Zawodniczki dały z siebie wszystko. W mocno obstawionych zawodach pokazały wolę walki i umiejętności. Warto zaznaczyć że każda z nich w swojej kategorii była tym młodszym rocznikiem, więc czeka ich kolejny rok jako juniorki młodsze. Duża ilością doświadczenia i wzmocnieni dobry startem Zosi w wyścigu eliminacyjnym, zabieramy się do szosowej rywalizacji w Grodzisku Mazowieckim.

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne