Obóz Letni UKS KOLARZ Nadarzyn

Obóz Letni UKS KOLARZ Nadarzyn

  • Termin: 12-20.08.2023
  • Rodzaj: obóz kolarski
  • Miejsce: Pensjonat Sokolec, Sokolec 35, 57-450 Ludwikowice Kłodzkie
  • Kategorie: cały klub – wszystkie kategorie wiekowe

Coroczną tradycją już stało się, że kolarze z Nadarzyna w sierpniu ruszają na kolarski Obóz Letni UKS KOLARZ Nadarzyn w góry. W trzeci tydzień sierpnia po raz kolejny spędzimy w Pensjonacie Sokolec i na szosach gór sowich. Dla naszych zawodników to świetna okazja żeby trenować w zwykle niespotykanych warunkach.

Termin 12-20.08.2022 r.

Data obozu nie jest przypadkowa. Wynika ona bezpośrednio z kalendarza startowego naszych zawodników. Sierpień to miesiąc gdzie szykujemy się do drugiej części sezonu w tym: Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Drużynowych Mistrzostw Polski.

Miejsce – Sokolec

Uroki gór sowich poznaliśmy już w zeszłym roku. Malownicze trasy i podjazdy po 10 km to połączenie dla kolarza wręcz idealne.

Uczestnicy – zawodnicy, kadra, trenerzy

Obóz letni (tak jak i zimowy) to świetny czas na integrację całego Klubu. Młodsi zawodnicy mogą przyjrzeć się ciężkiej pracy starszych, sposobowi przygotowania do treningu i wypoczynku. Wszyscy przypominamy sobie jak konserwować i dbać o rower, dokonać drobnych napraw czy ustawić rolki.

To również dobry czas na edukację. Wieczorami zapoznajemy się z tajnikami sztuki kolarskiej, historią i podstawami higieny treningu (odpoczynku, żywienia, przygotowania i pracy na zajęciach). Trenerzy i wychowawcy dzielą się się swoimi doświadczeniami i wiedzą korygując wiedzę zdobytą przez zawodników.

Treningi

W trakcie obozu przeprowadzone zostaną dwa mikrocykle 4 dniowe. Zajęcia odbywać się będą dwa razy dziennie, w tym przynajmniej jeden na szosie (jeśli tylko pogoda pozwoli). Do dyspozycji będziemy mieli również trenażery klubowe i sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Nie zabraknie również porannych rozruchów przed śniadaniem.

Obowiązkowe wyposażenie

Przed wyjazdem trenerzy prześlą listę obowiązkowego wyposażenia ale już dziś możemy zdradzić, że rower, kask, buty i strój – to pewnik.

Koszt obozu.

1400 zł – w cenie: zakwaterowanie, wyżywienie, transport młodzieży i sprzętu, opieka trenerska i wychowawcza, zabezpieczenie treningów, batony, banany (na trening) woda, dużo treningów, dobrej zabawy i wiedzy, czyli praktycznie wszystko co jest potrzebne zawodnikom na obozie).

Zapisy do 7.07.2023 proszę potwierdzić wpłatą 300 zł na konto Klubowe:

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne