Akademia Młodego Torowca 27.02

Akademia Młodego Torowca 27.02

Rozpoczęcie sezonu 2022

W niedzielę, zawodnicy UKS KOLARZ Nadarzyn rozpoczęli sezon startowy 2022 na pierwszych zawodach z serii Akademia Młodego Torowca. Pomimo trwającego okresu przygotowawczego, nasi zawodnicy zaprezentowali świetną dyspozycję a sam start dostarczył dużo materiału do późniejszej analizy.

Rywalizacja i wyniki Akademii Młodego Torowca

Na pruszkowskim welodromie młodzi torowcy uczestniczyli w czterech konkurencjach: runda ze startu lotnego, 500m ze startu zatrzymanego, scratch, tempo. Dzięki dobrej frekwencji i organizacji zawodów, rywalizacja przebiegła sprawnie, a zawodnicy mogli nabrać dużo doświadczenia. Zwłaszcza że dla większości były to pierwsze starty na torze.

Wśród naszych młodzików, niezawodny pod względem wyniku okazał się Krzyś. Na 500m jako jedyny zawodnik zszedł poniżej 40s i wygrał rywalizację. Z bardzo dobrej strony i tuż za podium uplasował się Wiktor (debiut w zawodach jakichkolwiek). Dobry czas osiągnęli również Szymon i Marcel.

W rywalizacji żaków, czarnym koniem okazał się Mikołaj. Świetnie poradził sobie ze startem na rundę i 500 m osiągając w obu konkurencjach drugie miejsce.

W wyścigu scratch najwyżej uplasował się Krzyś (4. miejsce). Również on świetnie poradził sobie w tempo gdzie finishował na drugim miejscu. Mikołaj dzielnie walczył na 4 rundy przed końcem co skutkowało brakiem sił na kresce.

Wiktor, Szymon i Marcel dzielnie walczyli i wspierali kolegów z Klubu.

Podsumowanie: 4 razy na podium i masa doświadczenia.

Zawodnicy UKS KOLARZ Nadarzyn dzięki ciężkiej pracy zimą na torze pokazali klasę, podnieśli rękawicę i z tarczą wrócili do domów. Dzięki niedzielnym startom wiemy, że nasza praca idzie w dobrym kierunku.

Dziękujemy za ogromne wsparcie w tej pracy ze strony GMINY NADARZYN i wypożyczalni rowerów OSTRE KOŁO p. Jerzego Brodawki w umożliwieniu treningów na pruszkowskim torze. Dziękujemy również za zaproszenie do współorganizacji zawodów i mamy nadzieję że będziemy spotykać się cyklicznie w ramach cyklu Akademii Młodego Torowca.

Wyniki: https://www.facebook.com/mwzkol/posts/2733847616923098

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne