Zosia Jakubowska Mistrzynią Mazowsza. Krzyś i Zosia Prugar z czwartym miejscem.

Zosia Jakubowska Mistrzynią Mazowsza. Krzyś i Zosia Prugar z czwartym miejscem.

Chociaż w kalendarzu oficjalnie już jesień, dla zawodników UKS KOLARZ Nadarzyn sezon wciąż trwa. W końcówce tegorocznych zmagań, nadarzyńscy cykliści pokazują świetną predyspozycję i przygotowanie do ścigania. Wyniki Mistrzostw Mazowsza w Długosiodle nie są więc zaskoczeniem dla nas.

Tegoroczne starty zaczęły się już pod koniec kwietnia a zakończą się w połowie października. Tak długi okres startowy to duże wyzwanie i sprawdzian dla przygotowania zawodników. A nasi podopieczni na pewno tego nie przespali, co pokazują już kolejny raz z rzędu.

W ten weekend zawody pod szyldem Mistrzostw Mazowsza i Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywane były w Długosiodle. Dla większości z startujących UKS-esiaków jest to dobrze znana runda. Płaska z wymagającym finiszem. Do przejechania dystanse: Żak 13 km, Młodzik i Juniorka Młodsza 26 km.

Rywalizacja.

W słonecznej pogodzie, przy wręcz idealnych warunkach do jazdy ciężko było liczyć na rozciągnięcie grupy lub wyraźne akcje. Peleton czujnie kontrolował wyścig przez cały dystans, co cześć z zawodników odczuwała jako interwałową walkę o przetrwanie w grupie. Spokojne tempo zostało zaburzone dopiero przed metą. Nieco zaspana pozycja w peletonie naszych liderów w kategorii młodzik i chęć przeskoczenie do przodu, wywołała na 1 km do mety lawinową reakcję grupy. Ciężka walka Krzyśka i Antka pozwoliła się przedrzeć na początek grupy ale było już za późno na podjęcie walki o medal. 4. miejsce Krzysia i 11. Antka to wyniki dobre, dające feedback do dalszej pracy. Dużą wolę walki pokazali również Jacek i Kask, kończąc pierwszy raz rywalizację w grupie.

W tym samym wyścigu rywalizowały również juniorki młodsze. Panie na krótkim jak na swoją kategorie dystansie, rozgrywały własny wyścig. Najlepiej w swojej kategorii tą sytuację wykorzystała nasza zawodniczka Zosia Jakubowska, zostawiając na mecie wielu swoich młodszych kolegów za plecami. Pewne zwycięstwo to nagroda za ciężką pracę w sezonie.

Na krótszym dystansie pojawiły się żaki. Nasz Klub reprezentowali Tadek, Mikołaj i Zosia. W rywalizacji jak zwykle nie zawiodła Zosia Prugar. Miejsce tuż za podium to dobry wynik, chodź czuć pewien niedosyt.

Bardzo ładny wyścig rozegrał Tadek. Po niezłym wykończeniu, na mecie meldował się na 8. pozycji. Drugi z naszych żaków, Mikołaj ukończył zmagania chwilę za główną grupą.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Zbieramy siły by za tydzień ruszyć na czas. Walka drużynowa i dwójkami w ramach Mistrzostw Polski, to ostatni Time Trial w tym roku.

Wyniki

Juniorki Młodsze:

  • Zosia Jakubowska 1 msc.

Młodzicy:

  • Krzyś 4 msc.
  • Antek 11 msc.
  • Jacek 22 msc.
  • Kask 26 msc.

Żaki

  • Tadek 8 msc.
  • Mikołaj 19 msc.

Żakinie

  • Zosia 4 msc.

 

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne