Obóz Letni UKS KOLARZ Nadarzyn

Coroczną tradycją już stało się, że kolarze z Nadarzyna na początku sierpnia ruszają na kolarski Obóz Letni UKS KOLARZ Nadarzyn w góry. W drugi tydzień sierpnia po raz kolejny spędzimy w Pensjonacie Sokolec i na szosach gór sowich. Dla naszych zawodników to świetna okazja żeby trenować w zwykle niespotykanych warunkach.

Termin 06-14.08.2022 r.

Data obozu nie jest przypadkowa. Wynika ona bezpośrednio z kalendarza startowego naszych zawodników. Sierpień to miesiąc gdzie szykujemy się do drugiej części sezonu w tym: Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Drużynowych Mistrzostw Polski.

Miejsce – Sokolec

Uroki gór sowich poznaliśmy już w zeszłym roku. Malownicze trasy i podjazdy po 11 km to połączenie dla kolarza wręcz idealne. Można tu dodać że jest gdzie trenować w górskich warunkach – na obozie 2021 niektórzy z zawodników wspięli się ponad 9 km w pionie!

Uczestnicy – zawodnicy, kadra, trenerzy

Obóz letni (tak jak i zimowy) to świetny czas na integrację całego Klubu. Młodsi zawodnicy mogą przyjrzeć się ciężkiej pracy starszych, sposobowi przygotowania do treningu i wypoczynku. Wszyscy przypominamy sobie jak konserwować i dbać o rower, dokonać drobnych napraw czy ustawić rolki.

To również dobry czas na edukację. Wieczorami zapoznajemy się z tajnikami sztuki kolarskiej, historią i podstawami higieny treningu (odpoczynku, żywienia, przygotowania i pracy na zajęciach). Trenerzy i wychowawcy dzielą się się swoimi doświadczeniami i wiedzą korygując wiedzę zdobytą przez zawodników.

Treningi

W trakcie obozu przeprowadzone zostaną dwa mikrocykle 4 dniowe. Zajęcia odbywać się będą dwa razy dziennie, w tym przynajmniej jeden na szosie (jeśli tylko pogoda pozwoli). Do dyspozycji będziemy mieli również trenażery klubowe i sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Nie zabraknie również porannych rozruchów przed śniadaniem.

Obowiązkowe wyposażenie

Przed wyjazdem trenerzy prześlą listę obowiązkowego wyposażenia ale już dziś możemy zdradzić, że rower, kask, buty i strój – to pewnik.

Koszt obozu.

1400 zł – w cenie: zakwaterowanie, wyżywienie, transport młodzieży i sprzętu, opieka trenerska i wychowawcza, zabezpieczenie treningów, batony, banany (na trening) woda, dużo treningów, dobrej zabawy i wiedzy, czyli praktycznie wszystko co jest potrzebne zawodnikom na obozie).

Ta strona używa plików cookie bo musi, innaczej nie bedzie działać
Ok, jasne